CZ SK

  • Dopravné od 4,50 Eur. Nad 60,- Eur doprava zdarma. Objednávky odosielame najneskôr nasledujúci pracovný deň.

Rozdelenie ochranných oblekov

Rozdelenie ochranných oblekov

Obleky se dělí podle použitelnosti na:

  • Jednorázové - ľahké materiály, jednoducho použiteľné
  • Limited life - ľahké materiály, podľa obleku a povahy práce je potreba poučenej alebo zaškolenej obsluhy (nositeľov)
  • Reusable - ťažké odolné materiály, podľa obleku a povahy práce je často potreba zaškolenej obsluhy (nositeľa)

Jednorázové obleky

sú rozdelené podľa odolnosti prieniku pevných častíc a kvapalín do typových tried označených číslom. Čím nižšie číslo, tým lepšia ochrana. V niektorých nenáročných aplikáciách je s určitou opatrnosťou samozrejme možné opakované použitie.

  • Obleky Typ 5 a 6 -Ľahká základná ochrana proti pevným časticiam, v obmedzenej miere proti postreku (aerosólu) a poliatiu malého rozsahu, v niektorých prípadoch krátkodobo odolné niektorým slabo pôsobiacim chemikáliám. Kvapaliny môžu preniknúť zipsom.
  • Obleky Typ 4 - Ochrana proti pevným časticiam (často vrátane všetkých infekčných agens), ochrana proti kvapalným aerosólom a poliatiu malého rozsahu, v obmedzenej miere proti priamemu postreku (nízkotlakový, prerušovaný) a proti slabým roztokom niektorých chemikálií. Niektoré obleky sú certifikované ako Typ 4, ale i napriek tomu je možné vykonať dekontamináciu pod sprchou. Obecne majú prelepovaciu légu cez zips.
  • Obleky Typ 4b a Typ 3 - Ochrana proti pevným časticiam a aerosólom už sa prevažne neuvádza, pretože obleky sú odolné postreku priamym trvalým prúdom (Typ 3). Stehy sú v prevedení zaisťujúcom trvalú odolnosť voči prieniku kvapalín, zipsy sú dvojité alebo s prelepovacou légou. Obleky Typ 4b je možné vystaviť nepretržitým postrekom aerosólom alebo priamo drobnými kvapkami nízkym tlakom (dekontaminačné sprchy), prípadne stekaniu. U oblekov Typ 3 už je prevažujúca vlastnosť chemická odolnosť a odolnosť stehov proti kvapalinám a časticiam nemôže byť v rámci daného materiálu vyššia.

Limited Life - obleky s omedzenou životnosťou

sú i niektoré obleky Typ 4b a prevažne Typ 3, jedná sa o obleky poskytujúce kvapalino-tesné stehy na celom obleku. Použiteľnosť je daná prevažne zásadami dobré inžinierske praxe v danej aplikácii – napríklad je zrejmé, že pri čistení zásobných nádrží bude životnosť obleku dlhšia, než pri zásaditom morení veľkých dielov postrekom 60% roztokom hydroxidu sodného. V prípade nízkej úrovne chemického namáhania môže byť životnosť tiež daná mechanickou odolnosťou, resp. vznikom mechanicky narušených miest (v oblasti lakťov, kolien, apod.). Obleky takto narušené alebo vykazujúce zmenu farby je nutné vždy vyradiť.


Pretlakové ventilované obleky vyžadujú vždy poučenú obsluhu, plynotesné obleky používané s dýchacím prístrojom musia mať zaškolenú obsluhu (použitie dýchacieho prístroja). Tieto obleky musia prechádzať periodickými revíziami po dobu skladovateľnosti (i nepoužité), existujú diametrálne odlišnosti v početnosti a cene týchto revízií.

Reusable - opakovane použiteľne obleky

sú vyrobené z vysoko odolných vrstvených materiálov na nosnom podklade, prevažne s textilne nosnou vložkou v jednej z vnútorných vrstiev. Mechanická i chemická odolnosť je veľmi vysoká, obleky je možno dekontaminovať a čistiť, na rozdiel od všetkých predchádzajúcich kategórií je možné ich opravovať. Musia prechádzať periodickými skúškami a revíziami.

Normy

rozdeleni obleku

 

Zasielanie tovaru

Odosielame najneskôr nasledujúci pracovný deň

Do pobočiek Zásilekovna.sk doručujeme do 24 hodín.

Kuriérom do 48 hodín.

Nad 60 EUR s DPH je doprava v SK zdarma.

Dopravné od 3,- EUR.

Pri registrácii s IČ DPH je DPH 0%

visa  visa

visa  mastercard 

mastercard  maestro

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info