Respirátor REFIL 651 FFP3 s ventilčekom
Filtračná polomaska proti časticiam s vydychovacím ventilčekom EN 149:2001+A1:2009 FFP3 NR
Respirátor REFIL 511 Jednoduchý respirátor s vydychovacím ventilčekom, chráni proti pevným časticiam a vodným aerosólom do koncentrácie 4-násobku NPK/PEL. Respirátor nechráni proti plynom a vo vzduchu s nižším obsahom kyslíka než 17%. Nesmie byť používaný k ochrane v prostredí, kde nie je známe zloženie a koncentrácia škodlivín v ovzduší.
Pred použitím si prosím pozorne prečítajte návod k použitiu, preverte, či respirátor nie je poškodený a pri nasadzovaní na tvár postupujte podľa návodu. Respirátor je určený pre jednorazové použitie, nečistí sa, doba použitia je závislá na koncentrácii prachu na pracovisku a aktivite užívateľa.
Úroveň ochrany FFP 3:
30 x PEL = tridsaťnásobok prípustného expozičného limitu - všeobecne hraničné hodnoty – obsahu prachu na pracovisku
Použitie respirátora FFP 3: Proti zdraviu škodlivým a karcinogénnym prachom, hmlám a aerosólom na vodnej a olejovej bázy a zdraviu škodlivému a karcinogénnemu dymu.
Príklady: FFP 1 + FFP 2 - oxid hliníku, bauxit, bórax, tehelný prach, celulóza, cement, uholný prach, sadra, vápenec, pálená sadra, peľ, portlandský cement, sacharóza, cukor, brzdový prach, oxid vápnika, kaolín, betónový prach, bavlnený prach, žula, seno, olovený prach a dym, častice dymu zo zvárania (nie ťažké kovy), silikón, hydroxid sodný, prach zo dreva (len mäkké drevá), dym oxidu zinku. FFP 3 - keramické vlákna, chromany, chróm, kobalt, nikel, mikroorganizmy, rádioaktívne a biochemické aktívne aerosóly.
Respirátor musí byť vymenený, pokiaľ:
- prach prenikol respirátorom a bolo zistené znečistenie, pach alebo iný príznak prieniku škodlivín respirátorom
- došlo k podstatnému zvýšení dýchacieho odporu
Respirátor musí byť uchovaný v suchom prostredí pri teplotách -5 až +40°C.
Návod k nasadeniu respirátora:
1. Otvorte respirátor roztiahnutím nosnej výstuhy
2. Vytvarujte nosní výstuhu najlepšie podľa obrázku
3. Priložte respirátor k tvári a pretiahnite upínaciu pásku cez hlavu
4. Dotvarujte nosnú výstuhu
5. Preverte tesnosť respirátora: prudkým nadýchnutím skontrolujte, či vzduch neprúdi medzi polomaskou a tvárou.
Zlepšenie tesnosti dosiahnete:
- posunutím respirátora na tvár do vhodnejšej polohy, úpravou vytvarovania nosnej výstuhy,posunutím upínacích pásikov do vhodnejšej polohy.Požiadavky na tesnosť pravdepodobne nebudú splnené, pokiaľ má užívateľ fúzy na dosadiacej ploche tesniacej línie respirátora.
Výrobce: REFIL, s.r.o., Karlové Vary