CZ SK

Úniková kukla Dräger Parat 4700

Úniková kukla Dräger Parat 4700

Chemická úniková kukla

  • Cena: 175 €
  • Cena: 211,75 € s DPH

Dostupnosť: Skladem

Výrobca: Dräger

draeger logo

Úniková kukla Parat 4700

Varianty:

PARAT® 4700: Kombinovaný filter ABEK P3 proti toxickým priemyslovým plynom, výparom a prachovým časticiam

PARAT® 5500: Kombinovaný filter CO P2 proti toxickým plynom a splodinám horenia, výparom a prachovým časticiam

PARAT® 7500: Kombinovaný filter ABEK CO P2 proti toxickým plynom, výparom a prachovým časticiam a splodinám horenia

Únikové kukly PARAT® boli vyvinuté firmou Dräger v spolupráci s užívateľmi s hlavným cieľom, zabezpečiť vždy čo najrýchlejší a spoľahlivý únik z nebezpečného prostredia. Optimálna funkčnosť a pohodlie pri nasadení, robustné prevedenie a kvalitné filtre zaručujú, že užívateľ kukly Dräger PARAT® je po dobu minimálne 15 minút chránený pred priemyslovými toxickými plynmi a splodinami horenia, výparmi i prachovými časticami vo vzduchu.

Priemyslová úniková kukla s filtrom ABEK-P3 poskytujúca ochranu po dobu minimálne 15 minút pri úniku z prostredia ohrozeného bežnými priemyslovými toxickými plynmi, parami, časticami. Životnosť 16 rokov, výmena filtru po ôsmych rokoch alebo po použití, bez údržbová.

LEN 3 KROKY PRÍPRAVY NA ÚNIK

Pokrokový a intuitívny: Keď otvoríte obal, z filtra sa automaticky odstránia krytky, ktorými je utesnená. Filter sa potom rozloží do prevádzkovej polohy a kuklu je možné okamžite nasadiť na hlavu. Vďaka tomu, že sa vnútorné hlavové pásky samy nastavujú, žiadne ďalšie nastavenia nie sú potrebné. Stačí urobiť nasledujúce: otvoriť obal, vybrať a nasadiť kuklu a opustiť nebezpečný priestor.

ROBUSTNÁ A ERGONOMICKÁ

Designéri firmy Dräger vzali na vedomie, že únikové kukly a zrovnateľné zariadenia užívatelia obvykle nosia v zatvorenom stave a len zriedka kedy ich otvoria – len v nebezpečnej situácii. Z týchto dvoch dôvodov bol pri návrhu konštrukcie obalu prístroj Dräger PARAT kladený doraz na ergonómiu a komfort pri nosení. Keď užívateľ pracuje, môže mať únikovú kuklu upevnenú na opasku alebo na ramennom popruhu, na spone na oblečení alebo na karabíne na opasku. Prístroj Dräger PARAT v tvrdom obale môže byť upevnený pomocou držiaka tiež na stene. Robustný obal okrem toho plní i funkciu ochrannú.

Môžete si vybrať jeden z dvoch typov obalov: Tvrdý obal zabezpečuje ochranu pred striekajúcou vodou (IP54) – mäkký obal chráni proti prachu (IP5). Oba obaly majú okienka, ktoré umožňujú skontrolovať dátum exspirácie a stav prístroja.

SPOĽAHLIVÁ OCHRANA

Únikové kukly sú vybavené vysoko výkonným filtrom. Tieto filtre spoľahlivo chránia pred širokým spektrom toxických plynov, výparov, prachových častíc a splodín horenia. Obzvlášť praktické je, že bezpečnostná plomba na obale ukazuje, či bola jednotka otvorená. Okrem toho je filter hermeticky utesnený pomocou dvojice zátok.

CELKOVÁ PREVÁDZKOVÁ ŽIVOTNOSŤ 16 ROKOV

Keď po 8mych rokoch vymeníte filter, celková prevádzková životnosť únikovej kukly Dräger PARAT sa predĺži až na 16 rokov. Pre tento účel firma Dräger ponúka služby, v rámci ktorých je filter vymenený, alebo odborné školenie pre Vašich zamestnancov, čo z dlhodobého hľadiska prináša významné úspory nákladov.

Úniková kukla Parat 4700

parat

 

 

Balenie

Textilný soft-pack na opasok so zipsom alebo tesné puzdro IP54. Špecifikujte prosím v poznámke objednávky.

 

Certifikáty

PARAT® 4700: podľa normy DIN 58647-7 (filter je okrem toho podrobený skúškam podľa normy EN 14387:2004)

PARAT® 5500: podľa normy EN 403:2004, okrem toho testované pre použitie proti H2S (pri 2500 ppm) v súlade s normou DIN 58647-7.

PARAT® 7500: podľa normy EN 403:2004 a DIN 58647-7 (filter je okrem toho podrobený skúškam podľa normy EN 14387:2004)

Nový komentár

* (Povinné)

Zasielanie tovaru

Objednávky do 11:00 expedujeme ten istý deň.

Nad 135 EUR s DPH je doprava v SK zdarma.

Dopravné od 5,50 EUR.

gopay

visa  visa

visa  mastercard 

mastercard  maestro

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info