Časticový filter CleanAir P3 obojstranný závit 40x1/7
Popis
FILTER PEVNÝCH ČASTÍC CLEANAIR P3
Závit RD40x1/7" na vstupe a výstupe
Technická špecifikácia:
- Pripojenie: vstupný a výstupný závit RD40 × 1/7"
- Farebné označenie: biely pruh
- priemer / výška: 110 mm / 50 mm, hmotnosť: 90 g
- Certifikácia: EN 143, EN 12941, EN 12942
- Číslo výrobku: 50 00 48
Filter P3 chráni pred:
pevné častice vo forme kvapalných a pevných aerosólov
napr.: prach, vlákna, toxické a netoxické výpary, baktérie, vírusy, rádioaktívne častice
* ďalšie zachytené látky sú k dispozícii v podrobnej dokumentácii
Životnosť filtra
Životnosť filtrov závisí najmä od koncentrácie škodlivín na pracovisku, vlhkosti a prúdenia vzduchu, t. j. od fyzickej náročnosti práce s maskou alebo od nastavenia ventilačnej jednotky filtra. Filtre pevných častíc Filtre sa zanášajú časticami a vzdušnou vlhkosťou. Ak sa počas dýchania zvýši odpor, filter by sa mal okamžite vymeniť.
Obmedzenia používania
Pri použití proti rádioaktívnym látkam, baktériám a vírusom sa odporúča len jednorazové použitie!
Filtre CleanAIR®
Telo kombinovaného kanistrového filtra CleanAIR ® je vyrobené z vysoko odolného plastu a filtračné médium odstraňuje pevné a kvapalné častice zo znečisteného vzduchu
Komplexný sortiment kanistrových filtrov CleanAIR® ponúka používateľom široký výber filtrov pre väčšinu priemyselných aplikácií, farmaceutický priemysel, laboratóriá a poľnohospodárstvo.
Princíp FILTRÁCIE ČASTÍ
Materiál použitý v protičasticových filtroch pozostáva z vrstiev náhodne uložených sklenených mikrovlákien s rôznymi priemermi od 1 do 10 μm.
Schopnosť filtra proti časticiam zachytávať častice znečisťujúce ovzdušie je daná fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami filtračného média. Princíp filtrácie je založený na týchto mechanizmoch: ZACHYTENIE, ZOTRVAČNÉ OBMEDZENIE, DIFÚZIA A ELEKTROSTATICKÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ
- ZACHYTENIE (INTERCEPTION)
Malé a ľahké častice môžu prechádzať pozdĺž filtračných vlákien spolu s prúdom vzduchu. Ak sa častica priblíži k vláknu (vzdialenosť medzi stredom častice a vláknom je menšia ako priemer častice), dotkne sa vlákna a je zachytená. Čím je častica väčšia, tým je zachytávanie účinnejšie.
- ZOTRVAČNÉ KLINOVANIE
Je to spôsobené zotrvačnosťou. Ťažšie častice majú taký veľký moment zotrvačnosti, že nemôžu sledovať prúd vzduchu okolo filtračných vlákien a pokračovať v pôvodnom smere. To spôsobí ich náraz a zaklinenie na vlákne. Účinnosť
zotrvačné zaklinenie sa zvyšuje s rastúcou rýchlosťou vzduchu, veľkosťou znečisťujúcich častíc a klesajúcim priemerom filtračných vlákien.
- DIFUZE
Častice menšie ako 1 μm tiež nepokračujú v smere prúdenia vzduchu okolo vlákien. Podstata difúzie spočíva v tom, že pri uvedenej veľkosti častíc znečisťujúcej látky už dochádza k tzv. difúzii znečisťujúcej látky. Brownov pohyb (ide o náhodný kmitavý pohyb mikroskopických častíc v plyne alebo kvapaline). Počas tejto oscilácie dochádza ku kontaktu s vláknom, ktoré zachytí časticu. Pravdepodobnosť, že sa častica zachytí difúziou, sa zvyšuje s klesajúcou rýchlosťou prúdenia vzduchu, klesajúcou veľkosťou častíc a klesajúcim priemerom filtračného vlákna.
- ELEKTROSTATICKÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ
Keď sa častica dotkne vlákna,
Filtre sa dodávajú so štandardným pripojovacím závitom RD40 × 1/7" podľa normy EN 148-1 alebo OZ 40 × 4.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.